(+48) 602 715 452
18 267 92 28

Blog

cze08

Wakacyjne pociągi retro do Mszany Dolnej (lipiec) i Kasiny Wielkiej (sierpień) 2020 r.

pokoje.qp.pl Blog

Jak co roku zapraszamy na weekendowe przejazdy retro przepiękną trasą z Chabówki do Mszany Dolnej (lipiec) i Kasiny Wielkiej (sierpień). Podróż zabytkowym pociągiem zestawionym z lokomotywy parowej i wagonów sprzed 80-ciu lat to dla wszystkich pełna niezapomnianych wrażeń, niepowtarzalna forma aktywnego wypoczynku. W lipcu będziemy kursować malowniczą trasą Doliny Raby z Chabówki przez Rabkę Zdrój do Mszany Dolnej.
W sierpniu, jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, wydłużymy relacje pociągów aż do KASINY WIELKIEJ – jednej z najpiękniej i najwyżej położonych stacji kolejowych w Polsce, leżącej u stóp Śnieżnicy. Kasina Wielka to rodzinna miejscowość Justyny Kowalczyk. To właśnie tutaj swoje filmy realizowali laureaci Oscarów, Steven Spielberg czy Andrzej Wajda. To niepowtarzalna atrakcja do przejazdu pociągiem po jednym z najpiękniejszych fragmentów Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, która do dziś zachowała swój niepowtarzalny, oryginalny i historyczny wygląd.
Podczas postoju na stacji w Kasinie Wielkiej, pasażerowie pociągu będą mogli skorzystać z przejazdu krzesełkową koleją linową na Śnieżnicę, skąd można podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Wyspowego i Pogórza Wielickiego. Stacja kolei linowej znajduje praktycznie przy samej stacji PKP. Pociąg retro będzie czekał na pasażerów 1 godzinę 30 minut, tak aby wszyscy chętni mieli czas na odpoczynek, by następnie pociągiem retro wrócić do Chabówki. Na stacji czynna będzie restauracja.

Źródło: http://skansenchabowka.pl/

Źródło zdjęcia: http://skansenchabowka.pl/

cze08

Rusza Rabkoland

pokoje.qp.pl Blog

6 czerwca rozpoczyna działalność Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdroju. Wśród czekających na premierę nowości znajduje się między innymi nowy Latający Autobus. Na dzieci czeka także wykonany z naturalnych elementów plac zabaw Domki Skałuchów, są też nowe Koparki, którymi (po wrzuceniu monety) można przesypywać prawdziwy piasek i żwir. Pojawiły się nowe punkty z jedzeniem, a menu w pozostałych przeszło rewolucję.

Zmianie uległ także cennik – wprowadzono dodatkową kategorię biletów dla „średnich” dzieci. Obecnie maluszki do 90 cm wchodzą za darmo, bilet dla dzieci od 90 do 120 cm kosztuje 39 zł, a dla większych dzieci i dorosłych – 49 zł. P

Park w czerwcu będzie czynny tylko w weekendy oraz w cały długi weekend, a od 27 czerwca otwarty będzie codziennie (także w święta i niedziele niehandlowe) od 10:00 do 18:00.

Jak zapewnia prezes, Piotr Wiecha, Rabkoland jest całkowicie przygotowany na nowe normy:

„Już od dawna, obserwując sytuację w marketach czy galeriach handlowych, zaopatrywaliśmy się we wszelkie środki higieny i szykowaliśmy park na nową rzeczywistość: montowaliśmy pleksi, naklejki wyznaczające odstępy… Muszę przyznać, że byliśmy przygotowani na znacznie większe obostrzenia! Choć z punktu widzenia pracowników trochę się zmieni, na przykład Rabkoland będzie codziennie dezynfekowany – jesteśmy przekonani, że goście nie odczują dużej różnicy w porównaniu z poprzednim sezonem.”

Źródło: http://www.gorce24.pl

Źródło fotografii: http://www.gorce24.pl

maj01

Park Zdrojowy otwarty!

pokoje.qp.pl Blog

Po decyzji rządu o poluzowaniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, władze Rabki-Zdroju otwarły dla spacerowiczów Park Zdrojowym. Wybierając się na spacer pamiętajmy jednak o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Dlatego rabczańscy strażnicy miejscy założyli Julianowi Zubrzyckiemu i Antoninie Zacharze-Wnękowej, których pomniki stoją w parku, maseczki ochronne, by przypominały spacerowiczom o obowiązku ich używania w miejscach publicznych, a także o zachowaniu bezpiecznej odległości między sobą.

Źródło: UM Rabka-Zdrój/gorce24

Fotografia: gorce24

paź11

Teatr „Rabcio” zaprasza. Program na październik 2019

pokoje.qp.pl Blog

Pchła Szachrajka, Karius i Baktus i Miś Tymoteusz – to tytuły spektakli, na które w październiku zaprasza Teatr Lalek Rabcio w Rabce-Zdroju.

Bilety do nabycia w kasie teatru. Sprzedaż na godzinę przed spektaklem. Cena biletu 17 złotych, bilet grupowy 15 zł. Z repertuarem rabczańskiego teatru można zapoznać się na stronie internetowej www.rabcio.pl

Teatr zastrzega sobie prawo zmiany repertuaru. Kasa i organizacja widowni – 34-700 Rabka ul. Orkana 6; tel. 18 26 77 648./kom.600 143 786.

Źródło: http://www.gmina.rabka.pl/

paź11

Perły Małopolski w Rabce-Zdroju

pokoje.qp.pl Blog

W niedzielę 20 października 2019 zapraszamy na ostatnie w tym sezonie Perły Małopolski. Tym razem biegacze powalczą na gorczańskich szlakach wokół Rabki-Zdroju. Zawody odbędą się w Rabce po raz siódmy – a po raz szósty Uzdrowisko będzie gościć oficjalne zakończenie całego cyklu Pereł Małopolski. Poznamy nie tylko triumfatorów zawodów, ale też zwycięzców całorocznej klasyfikacji generalnej. Finał Pereł Małopolski 2019 – dekoracja i zamknięcie sezonu odbędą się w Amfiteatrze.

W ramach zawodów towarzyszących odbędą się Perełki Małopolski – zawody dla dzieci uczestników Pereł Małopolski. Zapisy do zawodów dla dzieci pod adresem: http://perlymalopolski.pl/2019/09/17/ruszaja-zapisy-do-perelek-malopolski-zawodow-dla-dzieci-w-rabce-zdroj/

Wszelkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej zawodów i w regulaminie: http://perlymalopolski.pl/rabka-zdroj/

Źródło: http://www.gmina.rabka.pl/

sie14

Spotkania z kulturą Górali Zagórzańskich

pokoje.qp.pl Blog

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza do udziału w imprezie plenerowej pt. „Spotkania z kulturą Górali Zagórzańskich”, która odbędzie się 24. sierpnia 2019 r. przy zabytkowym drewnianym kościółku pw. św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.

Wydarzenie ma na celu przybliżenie kultury Zagórzan, którą Muzeum zajmuje się od początku swojej działalności.

W ramach imprezy odbędą się wykłady przybliżające kulturę ludową Górali Zagórzańskich, prowadzone przez etnografów: dr Dorota Majerczyk wygłosi wykład dotyczący tradycyjnego stroju Zagórzan, Wojciech Śliwiński omówi zagadnienia związane z budownictwem pasterskim w Gorcach. Organizatorzy przygotowali ponadto warsztaty pokazowe prowadzone przez lokalnych rzemieślników, prezentujące tradycyjne techniki i tajniki rzemiosł (krawiectwo ludowe, kuśnierstwo, gorseciarstwo, wyrób gwiazd kolędniczych). Głównym celem warsztatów będzie promocja rzemieślniczych tradycji regionu oraz bezpośredni, międzypokoleniowy, przekaz wiedzy. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty malarstwa na szkle i malowania zabawek tradycyjnych. Kolejnym punktem programu będzie projekcja filmu etnograficznego dokumentującego sylwetki rzemieślników.

Folklor Górali Zagórzańskich zaprezentują zespoły regionalne: Gminny Młodzieżowy Zespół Regionalny w Niedźwiedzia, Dolina Mszanki oraz Kasinianie-Zagórzanie.

Uczestnicy imprezy plenerowej będą mieli możliwość poznania lokalnych tradycji kulinarnych, które zostaną przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Zagórzanki” z Kasiny Wielkiej. W otoczeniu zabytkowego kościoła odbędzie się kiermasz regionalny, w którym wezmą udział członkowie Stowarzyszenia Rękodzielników „Zagórzańscy Pasjonaci” prezentujący twórczość regionu. Uczestnicy imprezy będą mieli możliwość zwiedzenia ekspozycji Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju.

Źródło: http://www.gmina.rabka.pl/main/aktualnosci/Spotkania-z-kultura-Gorali-Zagorzanskich/idn:3705#tresc

maj01

Majówka w Rabce-Zdroju

pokoje.qp.pl Blog

Długi weekend w Rabce-Zdroju rozpocznie się Reggae Majówką, na której z koncertami w amfiteatrze wystąpią Beniamin i Ayarise. W czwartek (2 maja) odbędzie się XIX Tatrzański Zlot Samochodów Zabytkowych, natomiast wieczorem kino „Śnieżka” zaprasza na wystawę pt. „Rembrandt”. 3 maja w amfiteatrze odbędzie się Rodzinny Piknik Majowy; w programie wiele atrakcji, w tym m.in. gotowanie z aktorem Piotrem Cyrwusem połączone z degustacją. W sobotę (4 maja) miasto zaprasza na Gminne Obchody Dnia Strażaka. Tegoroczną Majówkę w Rabce-Zdroju zakończy niedzielny koncert zespołu Mała Armia Janosika. Szczegółowy program poniżej.

Źródło: /http://www.gmina.rabka.pl/

gru20

Powitanie Nowego Roku w Rabce-Zdroju

pokoje.qp.pl Blog

Burmistrz Leszek Świder serdecznie zaprasza mieszkańców Rabki-Zdroju i okolicznych miejscowości, turystów i kuracjuszy na plenerowe powitanie nowego 2019 roku, które odbędzie się 31 grudnia. Zabawa rozpocznie się o godz. 23.00 w Amfiteatrze Miejskim w Rabce-Zdroju, a w programie: zabawa taneczna z DJ Sanchezem, konkursy z nagrodami, życzenia noworoczne burmistrza i pokaz sztucznych ogni.

Źródło/grafika: http://www.gmina.rabka.pl/

gru08

VI Senioriada 2019 w Rabce-Zdroju

pokoje.qp.pl Blog

Organizatorzy VI Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady na Podhalu poinformowali, że jej najbliższa edycja odbędzie się w dniach 25-26 lutego 2019 r. w Rabce-Zdroju. Szóstej Senioriadzie patronują: Burmistrz Rabki – Zdroju, Starosta Powiatu Nowotarskiego i  Prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW. Pomysł zorganizowania imprezy „zrodził się” na początku 2013 roku podczas posiedzenie Rady Programowej RUTW. Celem Senioriady jest integracja studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku, wymiana doświadczeń, sportowa rywalizacja oparta na zasadach ”fair play”, wspieranie aktywnego trybu życia seniorów, promocja naszego regionu. Miejscem zawodów będą obiekty sportowe, rekreacyjne i kulturalne na terenie naszego miasta. Prawo startu, w grupach wiekowych: 50+, 60+, 70+, 80+, 90+ mają Studenci UTW.

VI  OGÓLNOPOLSKA ZIMOWA SENIORIADA na PODHALU  RABKA – ZDRÓJ, 25-26 lutego 2019

Celem SENIORIADY jest integracja studentów UTW, wymiana doświadczeń, sportowa rywalizacja oparta na zasadach ”fair play”, wspieranie aktywnego trybu życia seniorów oraz  promocja naszego regionu.

Miejscem zawodów będą obiekty sportowe, rekreacyjne, kulturalne na terenie miasta i gminy Rabki-Zdroju: Wyciąg narciarski „U Żura”. Biuro Organizacyjne: Muszla Koncertowa.

w VI OGÓLNOPOLSKIEJ  ZIMOWEJ SENIORIADZIE na PODHALU„RABKA – ZDRÓJ 2019” prawo startu mają Studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz członkowie innych organizacji i stowarzyszeń seniorów – rocznik 1969 i starsi.

Program SENIORIADY

 – 25 lutego (poniedziałek) „Dzień Integracyjny”, „Biesiada góralska” przy muzyce – „Przystań w Kabanosie” Spytkowice

 – 26 lutego (wtorek) Dzień konkurencji sportowych.

Więcej informacji wkrótce.

Źródło: http://www.gmina.rabka.pl/

Źródło ilustracji: http://www.gmina.rabka.pl/main/aktualnosci/VI-Senioriada-2019/idn:3038

lis06

Festiwal Sztuki Ludowej i Ginących Zawodów

pokoje.qp.pl Blog

Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju zaprasza na Festiwal Sztuki Ludowej i Ginących Zawodów, który odbędzie się w dniach 07 – 10 listopada.

PROGRAM:

Galeria „Pod Lilianną” ul. Nowy Świat 1
07 listopada – środa – godz. 10.00 – 17.00
Warsztaty malarstwa na szkle pod kierunkiem Ewy Marii Piechoty

08 listopada – czwartek – godz. 10.00 – 17.00
Warsztaty rzeźby w drewnie pod kierunkiem Zygmunta Wójtowicza

09 listopada – piątek – godz. 10.00 – 17.00
Warsztaty bibułkarstwa pod kierunkiem Marii Kani

Amfiteatr ul. Chopina 17
10 listopada – sobota, godz. 15.00 – Wernisaż plenerowej wystawy fotograficznej
GINĄCE ZAWODY I RZEMIOSŁO ZATRZYMANE W KADRZE JANKA CIEPLIŃSKIEGO
z udziałem Zespołu Regionalnego MAJERANKI oraz degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez KGW z Rdzawki

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura-Interwencje 2018, EtnoPolska.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu bezpłatny.

Festiwal Sztuki Ludowej i Ginących Zawodów ma na celu ochronę najcenniejszych wartości folkloru, wzmocnienie tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze, a także upowszechnienie wiedzy na temat podhalańskiego dziedzictwa kulturowego (uwzględniające tradycyjne dziedziny sztuk plastycznych, rękodzieła i rzemiosła, w tym ginących zawodów).

Źródło: materiały prasowe/portal gorce24

Skontaktuj się z nami