(+48) 602 715 452
18 267 92 28

Wakacyjne pociągi retro do Mszany Dolnej (lipiec) i Kasiny Wielkiej (sierpień) 2020 r.

cze08

Wakacyjne pociągi retro do Mszany Dolnej (lipiec) i Kasiny Wielkiej (sierpień) 2020 r.

pokoje.qp.pl Blog

Jak co roku zapraszamy na weekendowe przejazdy retro przepiękną trasą z Chabówki do Mszany Dolnej (lipiec) i Kasiny Wielkiej (sierpień). Podróż zabytkowym pociągiem zestawionym z lokomotywy parowej i wagonów sprzed 80-ciu lat to dla wszystkich pełna niezapomnianych wrażeń, niepowtarzalna forma aktywnego wypoczynku. W lipcu będziemy kursować malowniczą trasą Doliny Raby z Chabówki przez Rabkę Zdrój do Mszany Dolnej.
W sierpniu, jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, wydłużymy relacje pociągów aż do KASINY WIELKIEJ – jednej z najpiękniej i najwyżej położonych stacji kolejowych w Polsce, leżącej u stóp Śnieżnicy. Kasina Wielka to rodzinna miejscowość Justyny Kowalczyk. To właśnie tutaj swoje filmy realizowali laureaci Oscarów, Steven Spielberg czy Andrzej Wajda. To niepowtarzalna atrakcja do przejazdu pociągiem po jednym z najpiękniejszych fragmentów Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, która do dziś zachowała swój niepowtarzalny, oryginalny i historyczny wygląd.
Podczas postoju na stacji w Kasinie Wielkiej, pasażerowie pociągu będą mogli skorzystać z przejazdu krzesełkową koleją linową na Śnieżnicę, skąd można podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Wyspowego i Pogórza Wielickiego. Stacja kolei linowej znajduje praktycznie przy samej stacji PKP. Pociąg retro będzie czekał na pasażerów 1 godzinę 30 minut, tak aby wszyscy chętni mieli czas na odpoczynek, by następnie pociągiem retro wrócić do Chabówki. Na stacji czynna będzie restauracja.

Źródło: http://skansenchabowka.pl/

Źródło zdjęcia: http://skansenchabowka.pl/

Skontaktuj się z nami